معرفی کارتون ریکی زوم (Ricky Zoom) و 5 نکته آموزنده آن

آشنایی با کارتون ریکی زوم (Ricky Zoom) و نکات آموزنده آن

کارتون ریکی زوم (به انگلیسی Ricky Zoom)، یک سریال انیمیشن کودکانه است که توسط الکساندر بار Alexander Bar و به وسیله‌ی کامپیوتر ساخته شده است. این انیمیشن، توسط کمپانی سرگرمی E-ONE با همکاری استودیو انیمیشن مگا Maga Animation Studio ساخته شده و اولین بار در سال 2019 میلادی به نمایش درآمده. تا کنون یک فصل و 52 قسمت از کارتون ریکی زوم تولید شده که هر قسمت تقریبا در حدود 11 دقیقه است.

مخاطب اصلی انیمیشن Ricky Zoom کودکان گروه سنی پیش از دبستان هستند، به همین دلیل اپیزودهای کارتون، کوتاه طراحی و انتخاب شده است. در این محتوا از وبلاگ همه چیزدان قصد داریم راجع به انیمیشن ریکی زوم و فوائد آن در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بپردازیم. امیدواریم ما را تا انتهای این محتوا همراهی کنید.

موضوع کارتون ریکی زوم

Ricky Zoom یک انیمیشن کمدی کودکانه است که ماجراهایش در شهر موتور سیکلت‌ها رخ می‌دهد. شخصیت اصلی داستان، یک موتور سیکلت جذاب به نام ریکی زوم و سه دوست دیگرش هستند. رویای ریکی زوم بدل شدن به موتور سیکلتِ نجات است. انیمیشن Ricky Zoom پر است از موتورهای نجات که در حین گردش در شهر، به سایر موتورهایی که مشکل دارند کمک می‌کنند.

موضوع کارتون ریکی زوم

کارتون ریکی زوم قصد دارد ارزش‌هایی مانند دوستی، کار تیمی و کمک به دیگران را به مخاطب خردسال خود آموزش دهد. در کارتون Ricky Zoom شخصیت‌های متفاوتی وجود دارد که به سادگی با هم کنار می‌آیند و به یکدیگر کمک می‌کنند. کودک با دیدن ریکی زوم می‌آموزد تفاوت شخصیت‌ها یک موضوع ارزشمند و مفید است که می‌تواند یک جامعه‌ی سالم و پویا را برای ما به ارمغان آورد.


انیمیشن های مشابه:

همه چیز درباره کارتون سگهای نگهبان (Paw Patrol)؛ معرفی و نکات آموزنده آن

معرفی کارتون برو برو کوری کارسون Go Go Cory Carson


بررسی انیمیشن Ricky Zoom از نظر روانشناسی

کارتون ریکی زوم یک انیمیشن آموزشی با محوریت نوع‌دوستی و کمک به هم‌نوع است. ارزش‌هایی که در طول کارتون Ricky Zoom به کودک آموزش داده می‌شود، عبارتند از:

  • استقلال

همان طور که اشاره شد، گروه هدف این انیمیشن کودکان پیش از دبستان هستند و یکی از ارزش‌هایی که کودک از ریکی زوم و دوستانش می‌آموزد، تمرین مستقل شدن است.

ریکی زوم و دوستانش با پرسه در اطراف شهر به موتور سیکلت‌های دیگری بر می‌خورند که نقاط قوت و ضعف‌هایی دارند. هر کدام از شخصیت‌ها ممکن است به مشکل یا دردسری بر بخورند، اما به هر حال مشکلات قابل حل هستند.

نکات آموزنده انیمیشن ریکی زوم Ricky Zoom

  • آموزش حل مسئله

در طول انیمیشن شخصیت‌ها به مشکلات مختلفی بر می‌خورند اما با تفکر و همکاری هر مشکلی در ریکی زوم حل می‌شود. هر راه حل در پایان، بدل به یک تجربه خوب برای گروه می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا