معرفی کارتون سفرهای علمی یا اتوبوس مدرسه جادویی (The Magic School Bus)

معرفی کارتون سفرهای علمی یا اتوبوس مدرسه جادویی (The Magic School Bus)

سفرهای علمی یک مجموعه کارتونی طنز و ماجراجویانه علمی مخصوص کودکان است. این کارتون بر اساس داستان‌های مجموعه کتاب‌هایی به همین نام ساخته شده است. کتاب سفرهای علمی (The Magic School Bus) توسط خانم جوانا کول Joanna Cole نویسنده امریکایی کتاب‌های کودکان و بروس دگان Bruce Degen نوشته شده است. از سال 1986 میلادی تاکنون در 13 کشور دنیا، بیش از 93 میلیون نسخه ازین مجموعه کتاب به فروش رسیده است.

مرحله اول انیمیشن در سال‌های 1994 تا 1997 در 4 فصل و بیش از 52 قسمت تولید و پخش شده است. ساخت این انیمیشن با همکاری 2 کمپانی امریکایی و کانادایی، به نام‌های Nelvana و Scholastic Productions صورت گرفته است.

ترکیب مفاهیم علمی و آموزشی، در عین حالی که جذاب هستند و باعث سرگرمی کودکان می‌شوند، راز محبوبیت این انیمیشن بوده و تحسین منتقدان را بر انگیخته است. به دلیل همین محبوبیت فوق‌العاده، کارتون سفرهای علمی مجددا ساخته و پخش شد.

به دلیل محبوبیت بالای کارتون سفرهای علمی، سری جدید آن با نام Magic School Bus Rides Again ساخته شد.

ساخت مجموعه جدید با نام The Magic School Bus Rides Again، از سال 1997 در 2 فصل و 29 اپیزود مجددا آغاز شد. یکی از نقاط قوت کارتون سفرهای علمی، استفاده از صدای افراد مشهور هالیود برای کاراکترهای انیمیشن است که بر جذابیت این کارتون افزوده است. در ادامه با وبلاگ همه چیزدان همراه باشید تا درباره‌ی انیمیشن سفرهای علمی و تاثیر آن در یادگیری زبان انگلیسی بر کودکان بیشتر بدانیم. با ما همراه باشید:

موضوع انیمیشن سفرهای علمی

در انیمیشن سفرهای علمی تعدادی دانش‌آموز به همراه معلم پُر شورشان، یعنی خانم فریزل Frizzle ، سوار بر یک اتوبوس جادویی به ماجراجویی می‌پردازند. اتفاقات و ماجراهای سفرهای علمی در دبستان واکر ویل Walkerville Elementary در شهری به همین نام اتفاق می‌افتد. در این سفرهای هیجان انگیز، بچه‌ها با مکان‌ها، موجودات، دوره‌های زمانی مختلف و بسیاری شگفتی‌های علمی آشنا می‌شوند.

انیمیشن سفرهای علمی مفاهیم علمی را به روشی سرگرم کننده، تخیلی و جذاب با کودکان آموزش می دهد.

در واقع، انیمیشن سفرهای علمی فرصتی برای کودکان است تا مفاهیم علمی را به روشی سرگرم کننده، تخیلی و جذاب یاد بگیرند. همین موضوع باعث شده است کارتون سفرهای علمی به طولانی‌ترین انیمیشن علمی تاریخ بدل شود.

تاریخ، مکانیزم اشیا، نحوه کار بدن انسان، دایناسورها و به طور کلی، طیف گسترده‌ای از موضوعات توسط این انیمشن به کودکان آموزش داده می‌شود. در سری اول کارتون سفرهای علمی، مربی بچه‌ها خانم والری فریزل Valerie Frizzle بود که در سری بعدی ساخت انیمیشن، مدرک دکترا دریافت می‌کند و خواهرش فیونا Fiona Frizzle مسئولیت رانندگی اتوبوس جادویی و آموزش بچه‌ها را در مدرسه واکر ویل بر عهده می‌گیرد.


کارتون های علمی دیگر:

معرفی انیمیشن از ربات سخنگو بپرس (Ask the StoryBots)

معرفی کارتون ادیسون Addison و نکات آموزنده آن

نقد و بررسی کامل انیمیشن مهندسین The Fixies


این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا