سسمی استریت Sesame Street بهترین مجموعه آموزشی انگلیسی کودکان

آشنایی با مجموعه سسمی استریت (Sesame Street)

سسمی استریت، به انگلیسی Sesame Street، نام یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی مخصوص کودکان است. این برنامه در ژانر کمدی و آموزشی و به صورت لایو اکشن ساخته شده است. انیمیشن‌های لایو اکشن به برنامه‌هایی گفته می‌شود که در کنار نقاشی‌های انیماتوری، از موجودات زنده و واقعی هم استفاده می‌شود. برنامه‌های نوروزی کلاه قرمزی و آقای مجری در ایران، یک نمونه از برنامه‌های لایو اکشن هستند.

انیمیشن سسمی استریت محصول سازمان  CSW (Children’s Television Workshop) است. CSW یک موسسه غیر انتفاعی متولی ساخت برنامه‌های تلویزیونی آموزشی در آمریکا است. ایده ساخت مجموعه سسمی استریت بین سال‌های 1966 تا 1968 میلادی با هدف کمک به کودکان خانواده‌های فقیر جامعه آمریکا و آماده‌سازی بیشتر آن‌ها برای رفتن به دبستان شکل گرفت.

این مجموعه بین سال‌های 1969 تا 2015 میلادی در 52 فصل و بیش از 4591 اپیزود تولید و پخش شده است. مدت زمان هر اپیزود ازین مجموعه‌ی جذاب در حدود 30 تا 60 دقیقه است.

در ادامه از شما دعوت می‌کنیم این مقاله را در وبلاگ همه چیزدان مطالعه فرمایید. هدف ازین مقاله بیان محتوا و درون‌مایه‌ انیمیشن سسمی استریت و تاثیر آن در یادگیری زبان انگلیسی به کودکان می‌باشد. با ما همراه باشید:

محتوای انیمیشن سسمی استریت sesame street  

همان طور که اشاره شد، سسمی استریت یک مجموعه تلویزیونی کودکانه است که با اهداف آموزشی ساخته شده است. در این برنامه محتواهای آموزشی و مهارت‌های اجتماعی به صورت فیزیکال به کودکان آموزش داده می‌شود.

در مجموعه سسمی استریت، محتواهای آموزشی و مهارت‌های اجتماعی به کودکان آموزش داده می شود.

سسمی استریت را باید اولین مجموعه آموزشی مخصوص کودکان در آمریکا بدانیم که دارای پشتوانه تحقیقاتی است. سازندگان این انیمیشن، هم درباره‌ی موضوعاتی که در خلال برنامه مطرح می شود و هم درباره فُرم و نحوه‌ی ارائه مطالب، تحقیقات مفصلی برای تک تک اپیزودها انجام می‌دادند.

تمام تلاش تولید کنندگان این مجموعه ساخت محتواهایی بوده که بتواند به تمامی توجه کودک را به خود جلب کند تا در خلال آن آموزش لازم به او داده شود. برای مثال هنگامی که سازندگان سسمی استریت متوجه شدند طولانی بودن برنامه باعث کاهش توجه کودکان می‌شود، اقدام به کم کردن مدت زمان هر اپیزود نمودند.

محتواهای انیمیشن سسمی استریت با هدف افزایش مهارت‌های دانشی کودک در کنار مهارت‌های عاطفی و اجتماعی کودک ساخته شده است. هر چند موضوعات مربوط به علم و دانش به صورت مستقیم به کودک آموزش داده شده اما مفاهیم مرتب با افزایش عزت نفس، خود باوری و احساس مفید بودن در کودکان نیز مد نظر سازندگان این برنامه بوده است.


سایر مجموعه های لایو اکشن:

معرفی کارتون تعاملی رد پای آبی و شما (Blue’s Clues and You)

آشنایی با کارتون تیم اومی زومی و نکات آموزنده آن

معرفی انیمیشن از ربات سخنگو بپرس (Ask the StoryBots)


این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا