کارتون روبی رنگین کمان (Rainbow Ruby) و درس های آموزنده آن

معرفی کارتون روبی رنگین کمان Rainbow Ruby

انیمیشن روبی رنگین‌ کمان (به انگلیسی Rainbow Ruby)، یک مجموعه کارتونی مخصوص کودکان پیش از دبستان است که به شیوه سه بعدی کامپیوتر CGI تولید شده است. نمایش کارتون روبی رنگین کمان از آوریل 2016 آغاز شده است. این مجموعه توسط استودیو انیمیشن سازی 38 °C، شرکت CJ E&M کره جنوبی، DHX Media کانادا و شرکت ACG Group چین ساخته شده است. مدت زمان هر اپیزود انیمیشن روبی رنگین‌ کمان، حدود 11 دقیقه است و در مجموع 39 قسمت آن در دو فصل تولید شده است.

همراه وبلاگ همه چیزدان باشید تا درباره‌ی انیمیشن روبی رنگین کمان بیشتر بدانیم و کاربرد آن را در آموزش زبان به کودکان بررسی کنیم.

موضوع و محتوای انیمیشن روبی رنگین‌ کمان

شخصیت اصلی انیمیشن روبی رنگین‌ کمان، دختربچه‌ای 6 ساله با نام روبی است که هر وقت دوستان اسباب‌بازی‌اش به کمک نیاز دارند، به کمک آن‌ها می‌شتابد.

انیمیشن فضایی جادویی و خیالی دارد و ازین جهت برای کودکان بسیار جذاب است. در واقع، در هر اپیزود یکسری اتفاقات ساده در دنیای پر از اسباب‌بازی روبی رنگین‌ کمان رخ می‌دهد و داستان انیمیشن را شکل می‌دهد.

انیمیشن روبی رنگین‌ کمان درباره چیست؟

وقتی مشکلی در دهکده اسباب بازی‌ها، به نام دهکده رنگین‌ کمان، رخ می‌دهد روبی باید به آنجا برود. در این لحظه یک سنگ قرمز‌ رنگ، که به شکل قلب روی سینه عروسک خرسی روبی است، شروع به چشمک زدن می‌کند. با این علامت روبی متوجه می‌شود که باید برای کمک به دهکده رنگین‌کمان سفر کند.

روبی به همراه عروسک خرسی‌اش، به نام چوکو، به اتاقش می‌رود. چوکو و روبی به همراه چتر و چمدان رنگین‌کمانی وارد دهکده اسباب بازی‌ها می‌شوند. لینگ لینگ، شهردار دهکده رنگین‌کمان، مشکل پیش آمده را با روبی مطرح می‌کند و از اینجا به بعد، روبی و دوستش چوکو شروع به حل مسئله می‌کنند.

آن‌ها در ابتدا به دلیلِ مشکل و راه بر طرف کردنش فکر می‌کنند و سپس وارد عمل می‌شوند. روبی برای کمک کردن به دیگران بسیار مشتاق و البته به اندازه کافی دارای اعتماد به نفس است. هر قصه با بازگشت روبی به خانه به پایان می‌رسد.


سایر کارتون های با شخصیت اول دختر:

آشنایی با انیمیشن دکتر مک استافینز (Doc McStuffins)

معرفی کارتون ادیسون Addison و نکات آموزنده آن

آنچه درباره کارتون ویشن پوف (Wishenpoof) باید بدانید

معرفی کارتون سارا و اردک Sarah and Duck


کارتون روبی رنگین‌ کمان از دیدگاه روانشناسی

فضای انیمیشن روبی رنگین‌ کمان Rainbow Ruby جادویی و خیالی است؛ اما قصد دارد ارزش‌هایی مانند کمک کردن را به کودک بیاموزد. روش گام به گام حل مسئله و فکر کردن به دلیل هر مشکل، یکی دیگر از مهارت‌هایی است که کودک با دیدن این انیمیشن خواهد آموخت.

روبی در هر اپیزود مخاطب خود را با اشیاء، ابزار و شیوه کار کردن آن‌ها آشنا می‌کند و از این طریق، مهارت‌های اجتماعی کودک را بالا می‌برد.

نکته جالب در انیمیشن روبی رنگین‌ کمان این است که دختر بودن روبی، مانع او نمی‌شود. او توانایی مردانه‌ترین کارهای فنی را دارد و با وجود سن کمش، از پس هر کاری بر می‌آید. همین موضوع باعث می‌شود اعتماد به نفس مخاطب خردسال، به ویژه دختران، افزایش یابد.

این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا