آشنایی با انیمیشن دکتر مک استافینز (Doc McStuffins)

آشنایی با انیمیشن دکتر مک استافینز (Doc McStuffins)

انیمیشن دکتر مک استافینز (به انگلیسی Doc McStuffins) که به آن دکتر مکی هم میگویند، مجموعه انیمیشنی مخصوص کودکان پیش از دبستان است و به روش سه بعدی کامپیوتری تولید شده است. سازنده این مجموعه، خانم کریس نی Chris Nee هنرمند ایرلندی-امریکایی است. شرکت فیلم‌سازی ایرلندی Brown Bag Films، تولید کننده کارتون دکتر مک استافینز است.

این انیمیشن از سال 2012 تا 2020 میلادی از شبکه مشهور دیزنی جونیور Disney Junior به نمایش در آمده است و طی 5 فصل از پخش آن، چیزی در حدود 136 اپیزود 11 دقیقه‌ای تولید و پخش شده است. با توجه به مفاهیمی انسانی و اجتماعی مطرح شده در این مجموعه و به دلیل آن که چهره‌ی بسیار خوبی از آمریکاییان آفریقایی ‌بار به نمایش گذاشته، انیمشن دکتر مک استافینز نقدها و توجهات مثبتی از طرف منتقدان دریافت کرده است.

در ادامه‌ی این محتوا به بررسی بیشتر این انیمیشن جذاب و تاثیر آن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان خواهیم پرداخت. از شما دعوت می‌کنیم با وبلاگ همه چیزدان همراه باشید.

محتوا و درون‌مایه‌ی انیمیشن دکتر مک استافینز Doc McStuffins

داستان مجموعه دکتر مک استافینز (دکتر مکی) در مورد دختر رنگین‌پوستی (آمریکایی آفریقایی‌تبار) است که با چهره زیبا و پر از کک و مکی که دارد، می‌خواهد مانند مادرش پزشک شود. دختر، داک، رویای دکتر شدن خود را با تعمیر و درست کردن اسباب بازی‌ها و عروسک هایش تمرین و زندگی می‌کند.

خانم دکتر جوان یک گوشی پزشکی جادویی دارد که وقتی آن را فعال می‌کند، کارهای خارق‌العاده‌ای انجام می‌دهد؛ مثل سفر در زمان و سفر به دنیای خیالی عروسک‌ها. داک با کمک این گوشی پزشکی قادر است با اسباب بازی‌ها و عروسک‌هایش ارتباط برقرار کند.

انیمیشن دکتر مکی درباره چیست؟

در انیمیشن دکتر مک استافینز (دکتر مکی)، عروسک‌ها ویژگی‌هایی شبیه آدم‌های معمولی دارند. آن‌ها می‌توانند صحبت کنند، بو بکشند، ببینند و حتی برقصند. برای معالجه اسباب‌بازی‌ها داک از راهکارهای دایره‌المعارفی خیالی، به نام بوبوز “The Big Book of Boo Boos” کمک می‌گیرد.

در انتهای برخی از قسمت‌ها دکتر به مخاطبان خردسالش توصیه‌هایی برای رعایت مسائل بهداشتی و سلامتی نیز ارائه می‌کند. به طور خلاصه، محتوای هر قسمت بر تلاش‌ها و کمک‌هایی متمرکز است که خانم دکتر جوان و دستیارانش، که آن‌ها هم اسباب‌بازی هستند، به عروسک‌های بیمار ارائه می‌کند.

شخصیت‌های انیمیشن دکتر مک استافینز Doc McStuffins

  • شخصیت داک “Doc” McStuffins: داک، شخصیت اصلی انیمشین است که به همراه مادرش، پدرش و برادرش دانی Donny زندگی می‌کند. او می‌خواهد در آینده، همانند مادرش، دکتر شود. اما او همین حالا هم در دنیای اسباب‌بازی‌ها، یک خانم دکتر تمام و کمال است. داک دختری است با موهای بلند قهوه‌ای تیره که از پشت بافته شده و همیشه یک هِدبند زیبا به سر دارد. داک معمولا یک روپوش سفید پزشکی به تن دارد. پدر داک بسیار مهربان و مسئولیت شناس است و کار پاره‌ وقت دارد. در زمان‌هایی که خانم مک استافینز سر کار است مراقبت از داک و دانی و غذا پختن به عهده پدر خانواده است.
  • لامبی Lambie: لامبی یک بره سفید اسباب‌بازی و یکی از دستیاران خانم دکتر است. لامبی بسیار مهربان و بامزه است و همیشه یک پاپیون صورتی دارد.
  • استافی Stuffy: استافی، یک اژدهای عروسکی آبی رنگ است که می‌خواهد شجاع‌ترین اژدهای دنیا باشد؛ که البته گاهی اوقات هم موفق نمی‌شود. به خصوص وقتی با عنکبوت‌ها مواجه می‌شود که از آن‌ها ترس دارد. استافی نیز مانند لامبی یکی دیگر از دوستان و دستیاران داک است که در معالجه اسباب‌بازی‌های او کمک می‌کند.

شخصیت‌های کارتون Doc McStuffins

  • چیلی Chilly: چیلی یک آدم‌برفی است که کلاهی مشکی و شالی آبی می‌پوشد. ترسوترین عضو پروه همین چیلی است.
  • هالی Hallie: هالی یک اسب آبی اسباب‌بازی به رنگ بنفش است که در کنار بقیه عروسک‌ها به دکتر مک استافینز کمک می‌کند. هالی لباس پرستاری می‌پوشد و مانند یک خانم پرستار واقعی با عروسک‌های بیمار و دوستانش مهربان است.

این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا