آشنایی با کارتون دورا جستجوگر Dora the explorer

دورا جستجوگر یکی از بهترین انیمیشن‌هایی است که طیف گسترده‌ای از کودکان را در سراسر دنیا مجذوب خود کرده است. این کارتون جذاب حتی در کشور ما ایران نیز، طرفداران بسیاری دارد و به دفعات مختلف از تلویزیون رسمی ایران پخش شده است. انیمیشن دورا، یک انیمیشن مخصوص گروه سنی کودکان پیش از دبستان و دبستانی ساخته شده است و خبر خوب اینکه، اگر کودک‌تان به تماشای کارتون دورا علاقه نشان می‌دهد، می‌توانید ازین علاقه به نفع یادگیری و آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده کنید.

در این محتوا از وبلاگ همه چیزدان قصد داریم انیمیشن دورا یا Dora the explorer را تحلیل و نقد کنیم و درباره‌ی تاثیرات آن در یادگیری زبان انگلیسی کودکان سخن بگوییم. از شما دعوت می‌کنیم در این مقاله ما را همراهی کنید.

درباره‌ی انیمیشن دورا جستجوگر

انیمیشن دورا جستجوگر، به انگلیسی Dora the explorer، یک مجموعه کارتونی مخصوص کودکان است که توسط کریس گیفورد Chris Gifford ساخته شده است. کریس گیفورد، نویسنده، تولید کننده، مجری و صدا‌پیشه‌ی مشهور آمریکایی است. این مجموعه انیمیشنی از سال 2000 تا 2019 برای شبکه ماهواره‌ای Nickelodeon تولید و پخش شده است.

انیمیشن دورا جستجوگر درباره چیست

انیمیشن دورا جستجوگر Dora the explorer به دو زبان انگلیسی و اسپانیای تولید و تا کنون 8 فصل و بیش از 178 قسمت از آن پخش شده است. مدت زمان هر قسمت چیزی در حدود 20 دقیقه است. کارکتر اصلی انیمیشن یک دختر بچه لاتین‌تبار است و یکی از اهداف سازندگان این مجموعه نشان داده تنوع فرهنگ‌های لاتین بوده است.

علاوه بر دو زبان اصلی انگلیسی و اسپانیایی، مجموعه کارتون دورا جستجوگر در سراسر جهان به بیش از 30 زبان دیگری نیز دوبله و پخش شده است. زبان‌های مانند فارسی، عربی، چینی، دانمارکی، فرانسوی، آلمانی، هلندی، فلیپینی، یونانی، هندی، ژاپنی و غیره. بر اساس کارکتر دورا محصولات دیگری مانند بازهای کامپیوتری، کتاب، پادکست، انواع اسباب‌بازی و فیلم‌ نیز تولید شده است.

موضوع و محتوای انیمیشن Dora the explorer

انیمیشن دورا جستجوگر درباره ماجراجویی‌های دختربچه‌ای 7 ساله با نام دورا مارکِز Dora Marquez است که با یک میمون به نام بوتز Boots دوست است. نام بوتز از چکمه‌های قرمز رنگش (Boots) وام گرفته شده است.

دورا عاشق کشف کردن و دیدن است و همیشه به همراه خود یک کوله‌پشتی سخن‌گو دارد.

داستان هر اپیزود حول اتفاقات زنجیرواری است که در طول مسافرت و گشت و گذارهای دورا رخ می‌دهد. در خلال این ماجراها، معماها و مشکلاتی برای دورا و بوتز رخ می‌دهد که چالشی است که آن دو باید به کمک یکدیگر حل کنند. به عنوان مثال این اتفاقات می‌تواند شامل مواجه شدن با سوایپر، کارکتر یک روباه دزد نقابدار، باشد.

معمولا اپیزودها با موفقیت دورا و رسیدن به مقصد به پایان می‌رسد و البته به همراه خواندن آهنگ پیروزی، با نام ما انجامش دادیم. “We Did It!” پایانی شاد و مفرح برای کودکان رقم می‌زند.

محتوای کلی انیمشن دورا بر اساس احترام به بزرگتر، عشق به موسیقی و داستان و همچنین تجسم احترام به فرهنگ و روح لاتین و میراث بزرگ این فرهنگ است.

این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا