معرفی کارتون رارا شیر پر سر و صدا (Raa Raa the Noisy Lion)

معرفی کارتون رارا شیر پر سر و صدا (Raa Raa the Noisy Lion)

کارتون رارا شیر پر سر و صدا (به انگلیسی Raa Raa the Noisy Lion)، یک انیمیشن بریتانیایی است که به شیوه‌ی استاپ موشن ساخته شده است. روش استاپ موشن شیوه‌ای از انیمیشن سازی است که در آن به جای متحرک‌سازی نقاشی‌ها، از اشیا و عروسک‌های واقعی استفاده می‌شود. کارتون‌های پت و مت، فرار مرغی و پت پستچی، از مشهورترین انیمیشن‌هایی هستند که به این شیوه ساخته شده‌ند. انیمیشن رارا، اولین بار در ماه می سال 2011 میلادی، از شبکه CBeebies، از زیر‌مجموعه‌های شبکه بی‌بی‌سی پخش شده است.

2 فصل اول انیمیشن رارا شیر پر سر و صدا، توسط کمپانی انگلیسی چاپمن Chapman Entertainment و فصل سوم آن به وسیله تلویزیون آمریکایی دریم ورک DreamWorks Animation Television تولید شده است. تا سال 2018 بیش از 78 اپیزود 10 دقیقه‌ای از این کارتون ساخته و پخش شده است. در ادامه بیشتر راجع به این انیمیشن و تاثیرات آن در آموزش زبان انگلیسی به کودکان بیشتر خواهیم دانست. از شما دعوت می‌کنیم با وبلاگ همه چیزدان همراه باشید:

موضوع کارتون رارا شیر پر سر و صدا

اتفاقات این انیمیشن در یک جنگل خیالی به نام جینگلی جانگلی Jingly Jangly ، بین یک بچه شیر پُر هیاهو به اسم رارا Raa Raa و دوستانش رخ می‌دهد. انیمیشن مخصوص کودکان گروه سنی 2 سال به بالا ساخته شده و موضوع محوری آن شناخت صداهایی است که اشیا مختلف ایجاد می‌کنند.

همان طور که می‌دانید، صداها، حرکات، اصطلاحات و از همه مهمتر کلمات، ابزارهای ارتباطی کودک هستند. سازندگان این انیمیشن قصد دارند به مخاطبان خردسال خود شیوه‌های رشد مهارت‌های ارتباطی را بیاموزند. رارا و دوستانش در جریان اتفاقات هر اپیزود یاد می‌گیرند چگونه با کمک این مهارت‌های ارتباطی خود را سرگرم کنند.

موضوع کارتون رارا شیر پر سر و صدا

با مشاهده‌ی این انیمیشن مخاطب خردسال به صورت ناخودآگاه تشویق می‌شود به رارا و دوستانش بپیوندد؛ سروصدا کند، حرکت کند، گوش دهد و به کارکترهای جذاب داخل انیمیشن کمک کند.

داستان‌های کارتون به گونه‌ای است که کودک تمایل پیدا می‌کند با تکرار و ریتم پیش برود و با داستان هم‌زاد پنداری کند. انیمیشن رارا شیر پر سر و صدا دارای یک گوینده است که در طول داستان با شخصیت‌ها صحبت می‌کند. گوینده کارتون رارا روزنامه نگار و مجری اسکاتلندی خانم لورین کلی Lorraine Kelly است.


سایر کارتون ها با لهجه بریتیش:

معرفی کارتون پپاپیگ (Peppa Pig)

مجموعه استیو و مگی (Wow English TV)

کارتون پوکویو (Pocoyo)

آشنایی با مجموعه توییرلی‌ ووها (Twirlywoos)

معرفی کارتون سارا و اردک Sarah and Duck

معرفی کارتون نامبر بلاکس (Numberblocks)


این مطلب ادامه دارد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا