معرفی انیمیشن پت پستچی Postman Pat

معرفی انیمیشن پت پستچی Postman Pat

پت پستچی (به انگلیسی Postman Pat)، نام یک مجموعه انیمیشنی مخصوص کودکان است که ماجراهای روزانه یک پستچی وظیفه شناس انگلیسی را روایت می‌کند. پت پستچی یک کارتون قدیمی و نوستالژیک برای بسیاری از کودکان سراسر دنیا از جمله بچه‌های دهه 60 ایرانی محسوب می‌شود.

این انیمیشن خاطره ‌انگیز به صورت استاپ موشن stop-motion تولید شده است. در سبک استاپ موشن به جای نقاشی و تصاویری گرافیکی از اشیا و عروسک‌های واقعی برای ساخت انیمیشن استفاده می‌شود. کارتون‌های فرار مرغی و پت و مت دو نمونه معروف از سبک انیمیشن‌های استاپ موشن هستند.

انیمیشن پت پستچی به صورت استاپ موشن تولید شده است.

 

کارتون پت پستچی توسط کمپانی انیمیشن وود لند Woodland Animations ساخته شده و اولین بار در سال 1981 یعنی بیش از 40 سال قبل از شبکه بی‌بی‌سی بریتانیا به نمایش درآمد. بیش از 180 قسمت 15 دقیقه‌ای از این انیمیشن محبوب در 8 فصل ساخته و پخش شده است.

سازنده انیمیشن پت پستچی، نویسنده کودک و مجری تلویزیونی جان کانلیف John Cunliffe است. کانلیف ایده این شخصیت را از خاطرات یک پستچی واقعی در محل زندگی خود الهام گرفته است. در ادامه با وبلاگ همه چیزدان همراه باشید تا بیشتر با کارتون Postman Pat و ویژگی های آن برای دوزبانه کردن کودکان آشنا شویم.

داستان انیمیشن پت پستچی

همان طور که اشاره شد انیمیشن پت پستچی روایت ماجراهایی است که برای آقای پاتریک کلیفتون Patrick Clifton حین انجام وظیفه رخ می‌دهد. پاتریک یا همان پت یک مامور محلی وظیفه شناس و مهربان است که برای شرکت رویال پست بریتانیا کار می‌کند.

پت به همراه گربه سیاه و سفیدش، جس، در روستای گریندال Greendale زندگی و کار می‌کند. کار روزانه پت پستچی توزیع نامه‌های اهالی پریندال است که معمولا در هر اپیزود و حین انجام کار، با مشکلات یکی از اهالی روستا مواجه می‌شود. اینجا است که پستچی مهربان اصرار دارد تمام سعی خود را برای رفع مشکل اهالی به کار بگیرد.

پت پستچی مهربان اصرار دارد تمام سعی خود را برای رفع مشکل اهالی محل کند.

نکته جالب در مورد روستای گریندال این است که در طول فصل‌های مختلف چهره و وضعیت روستا تغییر می‌کند. در فصل‌های اول و دوم گریندال یک روستای کوچک و آرام است، اما در فصل‌های بعدی تبدیل به منطقه‌ای بزرگتر و پر هیاهوتر می‌شود.


مجموعه های دیگر با لهجه بریتیتش:

معرفی کارتون پپاپیگ (Peppa Pig)

معرفی کارتون سارا و اردک Sarah and Duck

معرفی کارتون پوکویو (Pocoyo)

مجموعه استیو و مگی (Wow English TV)

معرفی کارتون نامبر بلاکس (Numberblocks)

آشنایی با مجموعه توییرلی‌ ووها (Twirlywoos)


این مطلب ادامه دارد …

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا