آموزش حروف الفبای انگلیسی به کودکان

چگونه حروف الفبای انگلیسی را به کودک یاد دهیم؟

آیا نمی دانید آموزش حروف الفبای انگلیسی را از کجا و چگونه شروع کنید؟ در پاسخ به این سوال باید بدانید که، بیشتر کودکان تا 2 سالگی قادرند تا برخی حروف را تشخیص دهند. بنابراین ، در اینجا چگونگی آموزش الفبا از مرحله شناخت تا یادگیری آن را کودک با هم بررسی می کنیم.

نکته مهم این است که به جای رفتن به مرحله بعد و یاد دادن همه مطالب با هم، به آموزش الفبا توجه کنیم در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری آموزش حروف الفبا به کودک خود استفاده کنید.

1. او را علاقه مند کنید

کودکان نو پا به راحتی تمرکز خود را از دست می دهند و اگر می خواهید چیزی را به آنها بیاموزید تنها راه این است که آنها را علاقه مند و سرگرم کند.

2. آهسته پیش بروید

از هفته اول آموزش او را مجبور به یادگیری و یا از بر کردن همه حروف نکنید. به یاد داشته باشید این 26 الفبای جدید و 52 حرف (مجموعه ای حروف کوچک و بزرگ) است و یادآوری همه این اطلاعات برای او خسته کننده است. بنابراین ، آرام پیش بروید، برای مثال روزی چند حرف آموزش داده و در طول چند روز این حروف را تکرار کنید و بعد به سراغ بقیه حروف بروید.

3. الفبا را با شعر یاد دهید

الفبا را با شعر و همراه با آواز با او بخوانید. به یاد داشته باشید که چگونه حروف الفبا را یاد گرفتید ، و هنوز هم لحن آهنگین آن را به خاطر می آورید یادگیری همراه با شعر و آهنگ بسیار در یادگیری کودک تاثیر دارد به طوری که بعد از چند بار تکرار کردن کودک ناخودآگاه لحن آهنگین آن را به یاد می آورد.

الفبا با شعر

4- آموزش حرف به حرف

حروف را یک به یک به او بیاموزید ، اجازه دهید که حروف را در شکل ها و اندازه های مختلف ببینید (می توانید از نمودارها ، بازی خمیر ، کتاب های رنگ آمیزی و غیره استفاده کنید). هنگامی که او به حروف بزرگ رسید ، قبل از آموزش حرف بعدی ، معادل کوچک همان حرف را به او بیاموزید.

5- صدای حروف

او را با صدای هر الفبای آشنا کنید تا به طور همزمان با شکل و صدای الفبای آن را به تصویر بکشد. این روش به او کمک خواهد کرد تا بهتر به یاد آورد، بنابراین همیشه حروف الفبا را با صدای بلند بگویید و تکرار کنید.

6. تشخیص حروف

از روزنامه ، مجله و یا کتاب، حروف الفبایی را انتخاب کنید و از کودک خود بخواهید که آنها را در متن به شما نشان دهند وهنگامی که او آنها را درست می گوید، با آغوش و یا آبنبات او را تشویق کنید و مطمئن باشید کودک شما از این بازی و سرگرمی بسیار لذت خواهد برد.

7. آموزش حروف بزرگ و کوچک با همدیگر

آموزش الفبا به کودکان کاری بسیار سرگرم کننده است و زمانی که وارد همراه با بازی باشد جالب تر نیز می شود روی کاغذ حروف بزرگ و کوچک را به صورت بزرگ و واضح بنویسید و از کودکتان بخواهید که آنها را همانند شما بنویسند.

به عنوان مثال ، می توانید کلماتی را که با حرف “J” شروع می شود بنویسید ،(می توانستید کلماتی را که با “J” شروع می شوند بنویسید اما آنها را به صورت بزرگ و کوچک بنویسید) ، و از کودکتان بخواهید تا حروف را تشخیص دهد. هنگام انتخاب حروف صحیح، به او جایزه دهید و به خاطر درست بودن او را تشویق کنید. از او بخواهید که حروف بزرگ و کوچک را با هم بنویسد تا بهتر بتواند آنها را به هم مرتبط کند.

حروف بزرگ و کوچک

8.  روند آموزش را سرگرم کننده نگه دارید

بازی کنید ، حروف را با خمیر بازی و نقطه بازی بنویسید، حروف الفبا بعدی را در ردیف حدس بزنید و غیره. از خلاقیت خود استفاده کنید و در آموزش صبور باشید.

روند آموزش را سرگرم کننده نگه دارید

9. سرعت آموزش خود را تغییر دهید

آموزش خود را با سرعت یادگیری کودکتان مطابقت دهید، سرعت یادگیری کودکان با همدیگر تفاوت دارد، تنها زمانی به آموزش حرف بعدی بروید که مطمئن باشید که حروف الفبای پیشین را به خوبی فرا گرفته است. همین حروف را بارها و بارها تکرار کنید ، اما به روش های جدید و سرگرم کننده ، تا زمانی که او به درستی به آنها مسلط شود.

سرعت آموزش خود را تغییر دهید

10. تکرار، تکرار و تکرار

انیمیشن، فیلم، شعر و آهنگ و هر چیز دیگری را که دوست دارد گوش کند ، برای او بگذارید. کودک تلاش می کند تکرار کند  و به زودی توانایی شناسایی حروف را نیز پیدا خواهد کرد.آموزش همراه با شعر و سرگرمی های مورد علاقه کودک تلاش او برای یادگیری را چندین برابر می کند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *