چرا زبان دوم را با شعر و کارتون موزیکال بیاموزیم؟

1-موسیقی و کارتون های موزیکال برای ذهن کودک خوب هستند

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که موسیقی به کودک دوزبانه کمک می کند تا گرامر، دایره لغات و حتی هجی کردن شان را تقویت کنند.

2-کودک هر روز زبان محاوره ای را خواهد شنید

شعرها و کارتون های کودکانه همواره حاوی واژگان، عبارات یا اصطلاحات مفید هستند که چون برای مخاطب زبان اصلی ساخته شده اند بنابراین کاملا به روز و بر مبنای زبان محاوره ی آن ها است، البته اگر شعر و کارتون مناسب را انتخاب کنید.

3-کودک با آواهای زبان جدید آشنا می شود

گوش دادن مداوم به ترانه ها به کودک اجازه می دهند تا بر تلفظ، ریتم و ضرب آهنگ زبان جدید متمرکز شود.

4-تکرار بسیار موثر است

به دلیل اینکه کلمات یا حتی بخش هایی از آهنگ ها به صورت تکراری در متن بیان می شوند، بنابراین باعث می شوند که این کلمات و عبارات به راحتی در ذهن ثبت شوند و با به خاطر سپردن متن شعر به طور ناخودآگاه کودک به دایره واژگان خود اضافه می کند البته به نحو غیر قابل فراموش شدن.

5-آهنگ ها احساسی هستند

 از آنجا که موسیقی عملی سه بعدی است، ارتباط برقرار کردن با آن بسیار عمیق است و می تواند برای ابراز احساسات، روحیه، شرایط روحی و ذهنی کودک تاثیر مثبتی بگذارد.

6-گوش دادن به موسیقی یا نگاه کردن به انیمیشن عادت راحتی است

یکی از دلایلی که دوزبانه کردن کودکان امر دشواری به نظر می رسد این است که شاید کودک نیاز به تمرکز و حتی مطالعه داشته باشد. حال آنکه زبان آموزی حین شعرخوانی، تماشای کارتون و بازی نه تنها امر دشواری نخواهد بود بلکه پر از نشاط و سرگرمی و سرزندگی است به ویژه اگر کودک علاوه بر شنیدن و تماشا با آنها همخوانی کرده و یا حرکات آنها را تقلید کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *