آموزش زبان به کودکان

8 مزیت تماشای کارتون ها برای کودکان

1-کارتون ها به افزایش دایره لغات کودکان کمک می کند، بنابراین آنهایی را که با دقت و علاقه نگاه می کنند را در اختیارشان قرار دهید. زمانی را که در خانه به آن صحبت نمی شود کارتون ها می توانند باعث کمک به کودک در آموزش زبان دومشان  شود.

2-تماشای شخصیت های کارتونی که هر روز امور زندگی خود را انجام می دهند، کودکان را قادر می سازد برای انجام کارها به شکلها و روش های مختلف تلاش ورزند. این امر سبب تقویت حس خلاقیت و قوه ی تخیل آنها خواهد شد در حالی که به آنها توانایی خلق ایده های جدید را نیز خواهد داد.

3-به خاطر دارید که در زمان کودکی بیمار شده باشید؟ آیا تماشای کارتون حالتان را بهتر نمی کرد، حتی اگر موقتی بود؟ کارتون ها همین حس را برای بزرگترها نیز دارند و به شما ابزار ساده ای می دهند تا فورا حس بهتری پیدا کنید.

4-کارتون ها قصد دارند تا قهرمانهایی داشته باشند که به خوبی بر بدی ها پیروز شوند. کارتون هایی که آموزش اخلاقی دارند به راحتی برای یک کودک 3-4 ساله قابل فهم هستند.

5-استفاده از کارتون ها برای آگاهی بهتر درباره ی مسائل مختلف اجتماعی امری رایج است و می توان از آن برای انتقال ارزش ها به ذهن کودکان استفاده کرد. شما به راحتی می توانید کارتون هایی درباره پیام هایی بهداشت عمومی بیابید که می توانند پنجره ای به تاریخچه های سیاسی و همچنین ایجاد تغییرات فرهنگی و علمی باشند.

6-آهنگ های پس زمینه (موسیقی و آهنگ های متن) بسیاری از کارتون ها باعث می شوند تا بینندگان تمایل به تماشای بیشتر آن کارتون داشته باشند. برای مثال، والت دیزنی، معمولا از کارتون های بی نظیری بهره می برد که به قلب و روح بیننده نفوذ می کند. آیا اصلا آهنگ اصلی موسیقی متن انیمیشن Frozen را گوش داده اید؟

7-با کارتون ها، دیگر لازم نیست نگران تماشای خشونت یا دیگر محتوای بحث برانگیز به همراه کودکتان باشید. بنابراین، جدیدترین کارتون های روز را فراهم کنید و خانواده را برای تماشای آن دور هم جمع کنید.

8-تحقیقات مختلفی نشان داده اند که کارتون ها باعث کاهش استرس و در نتیجه کاهش بیماری های مرتبط با آن در بزرگسالان می شود. زمانی که می خندید مغز هرمون آندورفین ترشح می کند که برای مغزتان بسیار مفید است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *